24 nov.. 16

Kanalisatsiooni ummistuste kõrvaldamine kasutades loodussõbralikke vahendeid

Kanalisatsiooni ummistuste kõrvaldamine on võimalik ka loodussõbralike vahendite abil. Kõige loodussäästlikumad vahendid on need, mis ei kahjusta teie tervist ning mida saab aastaid kasutada.

Tööriistad

Olgugi et kummist otsikuga valamupump on tööstuslikult toodetud, peab see vastu ilmselt terve Teie elu. Valamupump on esimene tööriist, mida peaksite proovima kasutada ummistuste vältimiseks. Samas ei pruugi see alati aidata. Selle kasutamiseks tuleb valamusse veidi vett juurde lasta ning pumbaga äravooluava kohal energiliselt üles-alla pumbata. Samamoodi talita ka tualettpoti ummistuse korral.

Teine tööriist, mis on küll vähem levinud, on kanalisatsiooni puhastustross. See aitab kaugemal paiknevate ummistuste puhul. Selleks lükka tross mööda toru või tualettpoti äravoolu sisse seni kuni tunnetate takistust. Seejärel keerutage trossi energiliselt seni, kuni ummistus kaob.

Mõlemad eelpool mainitud vahendid ei nõua ummistuste kõrvaldamiseks spetsiaalseid kemikaale.

Loodussõbralikud vahendid

Kui teil ei ole parasjagu käepärast eelpool mainitud tööriistu, siis proovige ummistust likvideerida koduste vahenditega. Tualettpoti ummistuse korral võib aidata 4-5 liitrit keeva vee valamine tualettpotti.

Ummistuste korral aitab ka söögisooda ja äädikas. Selleks pange kraanikausi äravoolu 3-4 supilusikatäit söögisoodat ning valage peale äädikat, oota, kuni hape on alusega ära reageerinud, ning vala veel kord äädikat. Seejärel lase kuuma vett tugeva survega täpselt äravooluavasse joosta.

Haisuluku puhastamine

Kanalisatsioonitorustikust ebameeldiva haisu levimiseks on välja mõeldud vesilukk ehk nn haisulukk, mis on konstrueeritud selliselt, et seda oleks hästi lihtne puhastada.

Puhastamiseks aseta vesiluku alla ämber või pesukauss, kruvi lahti vesiluku alumine osa, hoides ämbrit vesilukule võimalikult lähedal, sest selle avamisel võib valla pääseda äkiline veejuga. Seejärel puhasta vesilukk nii hästi kui saad ning kruvi vesilukk uuesti kokku ja kontrolli kõikide liitmike tihedust.

Ummistuste likvideerimiseks ei ole ilmtingimata tarvis kasutada kemikaale. Tööriistad ning lihtsad ja loodussõbralikud vahendid likvideerivad probleemi ning ei kahjusta seejuures looduskeskkonda.